banner3.png
Korduma kippuvad küsimused

MIKS ON AUTO TAGAKLAASI VÄLJAVAHETAMINE OLULINE?


Tagaklaas ehk tagumine tuuleklaas on sõiduki tagaosas asuv klaas. Kui välja arvata mõned tarbesõidukid, on enamik sõidukeid tagaklaasiga. Tagaklaas on oluline mitmel põhjusel.
•    tagab teie sõidumugavuse, andes maksimaalse nähtavuse nii tahavaatepeeglisse vaatamisel kui ka tagurdamisel.
•    kaitseb teie sõidukit varguse, kahjustuste ja halbade ilmastikutingimuste eest.
•    suurendab teie sõiduki üldist tugevust. Ilma klaasita deformeerub sõiduk kokkupõrke korral palju kergemini.
•    pakub olulisi funktsioone. Auto tagaklaasil on integreeritud soojendus, klaasipuhasti ja pidurituli luugi ülaosas, mida tavaliselt nimetatakse „kolmandaks pidurituleks“. Mõned mudelid on varustatud raadioantenni ja GPS-vastuvõtjaga. Kõik need funktsioonid võivad saada kahjustada, kui tagaklaas on katki või kahjustatud.
Seega on auto tagaklaas midagi enamat kui lihtsalt klaas: see on teie sõiduki kaitse, aga ka ohutuse ja sõidumugavuse oluline osa.

 

Millal tuleks auto tagaklaasi vahetada?

Alates 1983. aastast peab esiklaas olema valmistatud lamineeritud klaasist (s.t klaasist, millel on plastkile, mis võimaldab klaasil kahjustuse korral ühes tükis püsida), mis vähendab õnnetuse korral klaasitükkidest põhjustatud lõikevigastuste ohtu. See nõue ei kehti siiski auto tagaklaasile. Seetõttu valmistavad tootjad seda tavaliselt karastatud klaasist, mis puruneb tuhandeks väikeseks klaasitükiks, mis on teravad, kuigi palju vähem teravad kui pikad tükid karastamata klaasi puhul. Eelkõige on see klaas ka kergem, mis aitab vähendada auto kaalu ja seega ka kütusekulu, ilma et see ohustaks turvalisust.
Ainult mõned tippklassi sõidukid on varustatud lamineeritud klaasist tagaklaasiga, et suurendada kaitset sissemurdmise vastu – kuid kõige parem on mitte jätta asju auto tagaossa, eriti kui need esemed on väärtuslikud.
Kuna te ei taha jätta oma autot ilmastiku meelevalda, kui tagaklaas on pärast lööki, kokkupõrget või sissemurdmist purunenud, ja kuna ka seadus seda nõuab, peate laskma selle vahetada välja mõnel klaasifirmal, nagu Glassdrive.

 

Miks peaksite usaldama Glassdrive’i oma auto tagaklaasi vahetama?

Sest Glassdrive on sõiduautode ja tarbesõidukite klaaside paranduse ja vahetamise spetsialist. Glassdrive on Saint-Gobaini grupi kaubamärk, mis on autoklaaside disaini ja tootmise liider (Saint-Gobain Sekurit toodab klaase poolele Euroopa sõidukitest). Töötame kõigi sõidukimarkide ja igat tüüpi klaasidega.


Broneerige aeg

 

Kuidas tagaklaasi vahetatakse?


Teie auto tagaklaasi, nagu ka tuuleklaasi, saavad vahetada ainult autoklaasi professionaalid. Leppige meie klienditeenindusega kokku kohtumine telefonil 1202 või tehke broneering meie kodulehel ja me tellime mõnelt oma tarnijalt klaasi (eelistame Euroopa tooteid). Teie broneeringu päeval eemaldatakse vana klaas ja tehnik paigaldab kohe uue klaasi. Selleks kulub üldjuhul vaid 3-5 tundi. 
Kindlustusseltsid katavad üldjuhul tagaklaasi vahetuse, kui teil on kaskokindlustus (kontrollige kindlasti, et tagumine tuuleklaas oleks kindlustatud klaaside hulgas), sel juhul võib tagaklaasi parandus või vahetamine olla teile tasuta. Tagaklaasi puhul võidakse kohaldada omavastutust, kui teie kindlustusleping seda ette näeb. 
Kui teil ei ole kehtivat kaskokindlustust, koostab meie klienditeenindus teile hinnapakkumise.
Hea uudis on see, et Glassdrive on klaasispetsialistina tunnustatud kõigi kindlustusseltside poolt!

 

Ei leidnud oma küsimusele vastust?