You are here

You are here

  Miks valida klaasiparandus?

  Võib juhtuda, et mööduva või ees liikuva sõiduki rataste alt lendab teie auto esiklaasi kivi, mille tagajärjel tekib kivitäke või väike pragu. Sellises olukorras on parimaks lahenduseks klaasi parandamine – millega säästate aega, raha ja loodust. Vigastuse puhul tuleb silmas pidada asjaolu, et klaas tuleks parandada võimalikult kiiresti peale vigastuse tekkimist, et saavutada parandusega parim tulemus. Miks võimalikult kiiresti? Nimelt võib sattuda pragudesse autopesu keemia, tolm, niiskus – kõik eelnev võib mõjutada mõra või täkke parandamise tulemust negatiivselt.

  Kuidas toimub klaaside parandamine? Kivitäkke puhul puhastatakse vigastatud koht puuriga. Seejärel surutakse parandusvaik spetsiaalset aparatuuri kasutades pragudesse, avaldades survet ja vaakumit vaheldumisi. Peale soovitud tulemuse saavutamist täidetakse täkke pealmine kiht spetsiaalse tugeva vaiguga (kulumiskindel) ja kuivatatakse UV lambiga. Prao peatamisel puuritakse praole ette auk ja tekitatakse härjasilma kujuline täke, mis täidetakse vaiguga sama meetodit kasutades nagu kivitäkete puhul. Parandamisel tuleb arvestada asjaoluga, et täke ja pragu jäävad mõningal määral peale vaiguga täitmist näha.  Vaiguga täitmisel peidetakse täke või pragu ca  95% ulatuses, kuid klaasi esialgne strukuurne tugevus saab parandamisega taastatud täielikult– klaas on sama tugev kui enne.

  Milliseid vigastusi saab parandada? Lähtudes inglise standardist BS AU 242 1998 parandame täkkeid diameetriga kuni 4 cm, peatame kuni 15 cm pragusid. Lähtudes eelnevast standardist ei parandata täkkeid (suuremad kui 1 cm), mis asuvad otse juhi vateväljas (290 mm laiune ala läbi mille vaatab juht otse teele) või asuvad klaasi servale lähemal kui 6 cm.

  Kui klaas ei ole liigselt kulunud soovitame alati klaasi parandada. Parandamise võimalikkuse osas saab alati konsulteerida Glassdrive´i spetsialistidega.
   

   

  Klaas kahjustatud?

  Photo

  Võke ühendust, meie spetsialistid vastavad hea meelega teie küsimustele.

  Broneerige aeg.
  Meie kanname kõige eest hoolt!

  image